Papier czy piksele

W dobie komputerów i telefonów komórkowych co raz bardziej zanika tradycja wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych… Jednak jest jeszcze grono osób, które w hołdzie rzeczy pięknych docenia urok papierowych dzieł;)

Bo zarówno świąteczne kartki, jak i oryginalne życzenia bywają prawdziwymi dziełami sztuki…

Wygoda i ułatwienia jakie oferują nam nowe technologie sprawiają,  że otrzymanie świątecznej kartki jest atypowym zjawiskiem. Fakt, że w sieci istnieje spory wybór gotowych życzeń i powszechnie wysyłanych świątecznych wierszyków, sprawia, że wybieramy prostszą drogę i wolimy ułatwić sobie ten jakże piękny okres, nastrajający przecież do stworzenia osobistych kreacji.

Najczęstszym tłumaczeniem zwolenników gotowych życzeń i mejli jest wszechogarniający brak czasu, jednak osobiście uważam, że jest to odpowiedź grubymi nićmi szyta..  Bo przecież wybór oryginalnej kartki lub wymyślenie wyjątkowych życzeń nie zajmie nam więcej czasu, niż zakup bombek lub obejrzenie jednego odcinka serialu.
O ile zgodzę się, że warto czasem zainspirować się tekstami dostępnymi w sieci, to nade wszystko polecam dodanie jakiegoś osobistego sznytu, tak by adresat kartki wiedział że życzenia płyną od nas, a nasza osobowość wychyna gdzieś spomiędzy form i kolorów papierowej konstrukcji.
Zastanówmy się przez chwilę, czy sami wolelibyśmy dostać skopiowaną treść SMS-a zamiast tradycyjnej kartki, którą zawsze można zatrzymać sobie na pamiątkę? I choć najważniejsze są intencje, to warto sprawić by wysłany w kopercie uśmiech był wyjątkowo i warty zapamiętania.. do następnych Świąt!
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s