Inspiracje (cz.2)

Jak już pisałam – jestem prawdziwą entuzjastką podpatrywania rozwiązań aranżacyjnych, jakie znajduję nieraz w prasie.
Bardzo lubię utranowoczesne stylizacje, lubię tez klimaty retro (szczególnie te zaczerpnięte z przełomu lat 50. i 60.), jednak nade wszystko kocham miksy. Miks uroczej patyny z lśniacą płytą mdf, duet antyku z najnowszym dizajnem.
Kuchnię stanowiącą jakże miły dla oka miks nowoczesności i motywów sprzed epoki znalazłam w grudniowym tym razem Moim Mieszkaniu.

Moje Mieszkanie, Grudzień 2010

Od razy zapragnęłam rozebrać to przytulne, oryginalne wnętrze na czynniki pierwsze, a więc zastanowić się jakie części składowe dałyby tak fajny efekt.
Nieodzowne jest na pewno skucie pasa tynku, bezpośrednio nad linią blatu. Blat, gruby i solidny jest, jak sądzę robiony na zamówienie, świetnie dopasowany doń jest równie masywny stół. Podobny znalazłam w Myin.pl – z kolekcji Latina od Kare Design. Również krzesła z Myin nadały się do otworzenia aranżacji. Meble kuchenne z białej płyty mdf znajdziemy w IKEI. By najlepiej oddać szarość ścian ze zdjęcia warto zainwestować w farbę Dekoralu Intuicja (kolekcja sygnowana nazwiskiem Ewy Minge, dość droga, ale ładne kolory). Gospodarze powiesili nad drzwiami afrykańskie maski – zapewne pochodzą z podróży. Jeśli pasjonują się egzotyczne klimaty, a nie masz na swoim koncie wycieczki na sąsiedni kontynent, ozdoby tego typu możesz nabyć w wielu miejscach w Sieci.

fot. myin, electrolux, ikea, ceramika bolesławiec, flo, dekoral, sklepy afrykańskie, porcelana polska

Bardzo odpowiada mi też połączenie surowych stalowych garnków (Silit), nowoczesnych słoików z aluminiowym wiekiem (IKEA) i tradycyjnej, staromodnej zastawy bolesławieckiej, takiej samej, jaką pamiętam z domu dziadków (ceramicboleslawiec.com.pl). Świetnym akcentem jest srebrna lampa złożona z plastikowych girland kwiatowych (Flo), zdaje się przeczyć całemu dotychczasowemu zamysłowi, a jednak doskonale wpasowuje się weń.
Bardzo zgodna symbioza nowego z klasycznym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s