Inspiracje (cz.6)

To wnętrze nie jest niezwykłe.
Miks bieli, beżu i chromowanej stali – dość oklepana rzecz. Ulubione zestawienie niezdecydowanych na żadną intensywną barwę, amatorów spokojnych, stonowanych aranżacji. By zaprezentować Wam to wnętrze skłonił mnie artykuł o młodej globtroterce, nie znoszącej siedzenia w jednym miejscu, ciekawej świata, która jednak w pewnym momencie postanowiła zainwestować w spokojną przystań, miejsce, gdzie między jedną a drugą podróżą może w spokoju naładować akumulatory.

m jak mieszkanie

Nie ma tu bujnych roślin doniczkowych, ocierającego się o meble kota, czy domowej uprawy bazylii. To mieszkanie spełnia zupełnie inna funkcję, niż tętniące życiem domy, w których codziennie zbiera się cała rodzina.
By przełamać surowość mieszkania, stanowiącego swoisty hotel, miejsce chwilowej regeneracji, gospodyni postawiła na prosty zabieg – zawiesiła zdjęcia w ramkach, utrzymanych w rozmaitych stylach. Taka ściana „wspomnieniowa” daje fajny efekt ocieplenia wnętrza. Spodobało mi się też sprytne zaaranżowanie maleńkiej przestrzeni, tak by mieściła w sobie nie tylko kuchenne blaty robocze, ale także stół – w tym wypadku wysuwany właśnie spod blatu. W ciągu dnia, gdy nie jest potrzeby, nie zajmuje przestrzeni, czekając na odpowiedni moment, kiedy znów zagra w pomieszczeniu pierwsze skrzypce.

fot. ikea, myin.pl, zara home, home&you

Beże, kremy i biel to niekoniecznie moje ulubione zestawienie. W aranżacjach lubię „pazur”, indywidualny pomysł na własną przestrzeń. Jednak ta prosta, bezpretensjonalna aranżacja urzeka mnie na swój sposób. Poza tym, nawiązujący do trendu eko, zaprezentowany tu styl jest aktualnie bardzo na topie.
Moje propozycje do tego wnętrza – drewniany stół IKEA stworzy zgrany duet z krzesłami Unicon (Myin.pl). Kremowe meble kuchenne zostały zrobione na zamówienie, ale myślę, że można znaleźć podobne w wielu studiach zabudowy kuchennej, a na pewno w popularnej IKEI. Dodatki skromne – szklane podstawki na tealighty, poduszka z ZaraHome, pled z Home&you. Stalowy czajnik Silit można dostać w Myin.pl, natomiast aluminiowa miska jest tyleż efektowna, ile ogólnodostępna. Myślę, że znaleźć ją można w każdy sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

Reklamy

One thought on “Inspiracje (cz.6)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s