Wspomnienia z wakacji

Jaki jest Wasz ulubiony sposób spędzania wakacji? Wypady do zagranicznego kurortu, wyjazd nad polskie morze, żagle na Mazurach a może zaszycie się w górach na długie tygodnie? Ja lubię aktywne wypady, długie podróże, różnorodność krajobrazów, ludzi, kultur. Chyba te upodobania nabyłam od moich rodziców, z którymi jako mała dziewczynka sporo podróżowałam.  Były to podróże długie i pouczające. Jeździliśmy po różnych miastach Polski autem ojca, a kiedy planowaliśmy dłuższy wypad wypożyczaliśmy od wuja Tadka przyczepę kempingową. Te wyjazdy wspominam najmilej. Toczący się za naszym autem mały domek umieszczaliśmy na wielu polach kempingowych i uskutecznialiśmy koczownicze życie z wieczornym ogniskiem i porannymi kubkiem gorącej herbaty nad jeziorem. Czasem tęsknie za tamtymi podróżami. Wiadomo, że komfort hotelowych pokoi bardzo pomaga w osiągnięciu wymarzonego stanu wypoczynku, ale kempingowy klimat ma w sobie to COŚ.

decormaison.com

Z moich dylematów (Hotel – Kemping?) w finezyjny sposób mogą wyciągnąć mnie Silke Lorenzen i Sarah Vollmer, panie, które w dzielnicy Neukolln w Berlinie stworzyły – Hüttenpalast , hotel konceptualny. Konceptualny, jako że można w nim autentycznie zamieszkać i to nie w byle czym! Opuszczona Fabryka, którą wykupiły pod projekt  mieści w swoich wnętrzach prawdziwy kemping!

Zestaw – przyczepa/drewniana chatka, drzewka, ławeczki i meble ogrodowe pozwala wczuć się w atmosferę prawdziwego biwaku. Oczywiście, wszystko jest odpowiednio odrestaurowane – przyczepy i chatka przeszły lifting wnętrz i wyglądają całkiem ciekawie.

Najmilszą niespodzianką jest cena za nocleg – 40 euro za noc od osoby, to jak na Berlin całkiem niedrogo. Więc jak, jedziemy?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s