Patchwork na salonach

Patchwork od czasu do czasu, ukradkiem wraca na salony. Motywy kwiatowe, w drobny i większy deseń, czy elementy folklorystyczne, które nie tak dawno gościły w garderobach wielu pań, przywodziły nieuchronnie skojarzenia z patchworkiem właśnie.

Są to elementy z jednej strony bliskie wielu sercom, bo kojarzące się z żeńską linią naszych korzeni, ale doskonale także odnajdują się w realizacjach wielu projektantów.

Angielska designerka Lisa Whatmough z Squint Limited stworzyła w tym duchu swoją kolekcję Patchwork. Jej unikatowe meble to patchwork zatopiony w liniach klasycznych mebli, które zdobywa, jak sama przyznaje, od swojego przyjaciela – sprzedawcy antyków. Doskonałe przebranie dla klasyki.

Każdy mebel jest unikatowy. Tworzy je z kawałków materiałów, także na specjalne zamówienie z dostarczonych materiałów bliskich ich przyszłym właścicielom – ubranek od chrztu czy koszul z lat 80.. Perfekcyjne wykonanie foteli, kolorowych abażurów i innych wyszukanych dodatków, jest wynikiem czasu, który poświęca każdemu przedmiotowi – potrafi to być nawet 12 tygodni, ale jak sama przyznaje jeszcze nigdy nie miała niezadowolonego klienta.

Skorzystała także z tego pomysłu aranżując swoje własne domowe zacisze. Jej pracom przyświeca pojęcie domu, jakie nosi w sobie – miejsca do życia, a nie miejsca do pokazywania, gdzie pies może wskoczyć na kanapę i można siedzieć z nogami wysoko.

Meble w tym stylu przytłaczają kolorystyką dlatego powinny być jednym silnym akcentem w pomieszczeniu. Dobrze prezentują się w monochromatycznym otoczeniu, które wydobywa i podkreśla ich wyjątkowość.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s