Naklejki dekoracyjne

Naklejki na ściany i meble to propozycja dla nieco odważniejszych, lubiących odejść od klasyki, choć na chwilę. To naprawdę łatwy w montażu, ale też demontażu, sposób na efektowne zmiany we wnętrzu. A przy tym stosunkowo niedrogi. W ten sposób możemy bez trudu odmienić wygląd naszych sprzętów AGD, drzwi czy ścian. Dzięki nowoczesnej technologii wydruki są zdrowe i można je bezpiecznie aplikować w każdym pomieszczeniu domowym.

Aby efekt nas jednak nas nie zaskoczył niemile należy się do tego w pewien sposób przygotować.
Jeśli zamierzamy zamontować naklejkę dużych rozmiarów zawsze warto skorzystać z usług fachowca, zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia lub niedokładności, które zepsują efekt. Jeśli jednak mamy wystarczająco zaufania do siebie i mamy zamiar zrobić to sami najpierw musimy zdecydować na jaką powierzchnię chcemy przyklejać. Powierzchnię taką musimy następnie odpowiednio przygotować. Odtłuścić gładkie powierzchnie np. lakierowanych elementów lub wygładzić nierówności, np. ścian, tak, aby nakleja pewnie się niej trzymała. Na tak przygotowaną powierzchnię, gładką i suchą, możemy dodatkowo nanieść punkty czy linie pomocnicze lub użyć miarki.

Duże naklejki oprócz warstwy klejącej, która przylega bezpośrednio do ściany i papieru, który ten klej zabezpiecza, mają dodatkowo trzecią warstwę tzw. Papier transportowy z lekkim klejem, który pomoże nam umieścić naklejkę we właściwym miejscu.

Naklejkę przyklejamy tylko raz, ponowna próba montażu nie daje gwarancji powodzenia. Naklejkę przyciskamy wraz z papierem transportowym do ściany, wygładzamy powierzchnie miękką ściereczką, następnie odrywamy powoli papier transportowy, sprawdzając oczywiście czy naklejka dobrze przywarła do powierzchni.

I voilà!

Ściany na nowo:

fot: artofwall, urnitureandesign.com

fot: artofwall, urnitureandesign.com

Inne życie mebli:

Zaczarowane drzwi i niecodzienne AGD:

Reklamy

One thought on “Naklejki dekoracyjne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s