Emigracja / imigracja

Dawno, dawno temu świat skonstruowany był jasno i przejrzyście, a my chcąc wybrać strój czy meble nie mieliśmy wątpliwości, które są odpowiednie na dany charakter imprezy czy porę dnia – jeśli chodzi o strój i jakie meble przypisane są do jakiego pomieszczenia.

Czy to były dobre czasy? Nam się wydaje, że jednak dużo mniej kreatywne, dawały mniej możliwości wyboru, a każda decyzja była obarczona sporym prawdopodobieństwem niestosowności, tzw. obciachu.

Ale te czasy minęły, być może nawet bezpowrotnie, a my przyglądamy się przejawom nowego z dużym zainteresowaniem.

Dom w ogrodzie, ogród w domu

Kombinacja klimatu domu i ogrodu, to próba stworzenia swojej własnej oazy spokoju, ciepła domowego ogniska połączonego z kojącym kontaktem z naturą.

Migracja mebli i dodatków odbywa się tak ze względu na kształt i formę, jak i użyte materiały. Meble ogrodowe lądują w mieszkaniu, te z mieszkania na tarasie, choć chyba znacznie częściej to mieszkania adaptują meble, które dotąd z się z nimi nie kojarzyły.

Oto kilka przykładów, które szczególnie przypadły nam do gustu

Meble z ekorattanu, które z powodzeniem możemy stosować zarówno na tarasie czy ogrodzie, jak i w mieszkaniu – są estetyczne, pięknie wykończone i po prostu eleganckie.

Lusso

Meble z tworzywa tak samo – dotąd kojarzyły nam się z jednosezonowymi plastikami, przy których zasiadaliśmy na grillu, ale obecnie stosuje się dużo lepsze jakościowo materiały, a i nowoczesna forma czy nawiązująca do klasyków współczesnego designu, czy sztuki projektowania w ogóle, z pewnością zachwyci nie tylko znawców. Taki mebel świetnie się prezentuje w nowoczesnym wnętrzu, jak i stanowi niebanalny dodatek ogrodowy czy kawiarniany.

Pag. 7 e 8

Pag. 87 e 88

Meble te bardzo długo pozostają w dobrej kondycji – są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i łatwe w pielęgnacji – wystarczy woda z detergentem.

Lampy Eggo firmy Authentics są z kolei przykładem udanego transferu dodatków z domu na zewnątrz, występują zresztą w dwóch wersjach, indoor i outdoor.

EGGO_Light OUTDOOR_all sizes_white_garden

EGGO_Light Indoor_813502_M_814502_S_red_living room

Choć już lampa YOYO tej samej firmy, bardziej z kształtu ogrodowa, może się też znaleźć w nowoczesnym mieszkaniu, na przykład jako podświetlany stolik kawowy.

YOYO_194500_Floor Lamp_translucent white_01 YOYO_194500_Floor Lamp_translucent white_Garden

Przypadły nam także do gustu donice Authentics. Pomysł trochę z zewnątrz, trochę z wewnątrz. Donice mają różne rozmiary, przypominają z kształcie worek i można w nich sadzić tak zioła, jak i małe drzewka. To rozwiązanie dla tych, którzy marzą o własnym ogródku niezależnie od pory roku.

URBAN GARDEN_7120_Plant Sacks_S M L_all colours_Gallery URBAN GARDEN_7120123_Plant Sack S_bordeaux_kitchen_01 URBAN GARDEN_7120423_Plant Sack XL_bordeaux_01

Czy na hamak mogą pozwolić sobie tylko właściciele  ogrodu i to z drzewami w odpowiedniej odległości, pomiędzy którymi można ten hamak zawiesić? Otóż niekoniecznie. Hamaki czy fotele hamakowe posiadają także swoje własne stelaże, dzięki którym można je rozstawić właściwie wszędzie.

enh17-1_enamorada_foto3_d hamak3 siesta na hamaku_myin

A dla niemowlaków dostępne są kołyski hamakowe, które dzięki swoim łagodnym ruchom, przypominającym łono matki, uspokajają dzieci, a także łagodzą dziecięce dolegliwości, jak na przykład bóle brzucha.

foto_2011_06_10_14_54_18_yabp-1_model_b_600

yasp-11_yap_open_yas02-1_bighamak2Mnóstwo hamaków, foteli hamakowych dla dużych i małych oraz kołyski hamakowe dla dzieci, te ze zdjęć i o wiele więcej, już niebawem w Myin.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s