Kucharz jest nagi

Jego pseudonim to „The Naked Chef”. O kim mowa?

James  Trevor Oliver, znany bardziej jako Jamie Oliver jest kucharzem, jedną z barwniejszych postaci telewizyjnych. Jego energia i entuzjazm zjednują mu wiernych fanów.

1(10)

Dokonuje rewolucji nie tylko w sposobie gotowania, ale także całej filozofii posiłku. Myślenie o nim zaczyna się już od nasionka, które dopiero otoczone troską staje się podstawą posiłku. Jamie nie ukrywa swojej fascynacji świeżą ekologiczną żywnością. W 2010 roku za działania na rzecz walki z nadwagą otrzymał nagrodę TED – organizacji wspierającej ciekawe pomysły. Odznaczony został także Orderem Imperium Brytyjskiego.

Jedną z kampanii, której był organizatorem, była walka przeciwko fastfoodom w szkołach. W zamian Jamie oferował owoce i warzywa, co wywołało nieoczekiwaną falę protestów rodziców i dzieci. Stał się także bohaterem afery tzw. „różowej mazi” obecnej w mięsie wołowym, z którego robiono hamburgery. To dzięki niemu mazi nie zobaczymy już w większości fastfoodów, z McDonaldsem na czele. Założył także fundację, która pomaga młodym ludziom z tzw. marginesu, poprzez praktyczną naukę zawodu i zatrudnienie w restauracjach.

Jamie jest gwiazdą telewizyjną, wydawcą książek, a teraz także twórcą linii kuchennych akcesoriów. Produkty sygnowane jego nazwiskiem to te najbardziej podstawowe, bez których ciężko sobie wyobrazić pracę w kuchni. A ponadto ekologiczne, jak sam ich twórca. Popularnością cieszą się zwłaszcza produkty z materiałów pochodzących z recyklingu – dzbanki na wodę, oliwę, deski do serów itp.

jo_-_grill__big_boy_9000641_4585_t4
17.05. to dzień rewolucji kuchennych _ „Food Revolution Day”. Ma on na celu wskrzeszenie umiejętności gotowania, które zostały pogrzebane już jakiś czas temu. Do tej pory umiejętność tę zdobywaliśmy z pokolenia na pokolenie. Dziś musimy nauczyć się sami od podstaw korzystając z inspiracji i pomocy ludzi wokół.

http://www.foodrevolutionday.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s