Czarne projektowanie

O użyciu czerni we wnętrzu pisaliśmy już przy okazji czarno-białych inspiracji. Dziś chcielibyśmy się skupić wyłącznie na czerni i powiedzieć o sposobach uczynienia jej podstawą sukcesu w aranżacji wnętrza. A przede wszystkim pokazać wyszukane w sieci inspiracje.

Czarny sprawdzi się zarówno w dominancie, jak również jako dodatek. Zasady użycia kolorów we wnętrzu nie są obecnie tak surowo przestrzegane (wprawdzie czarny nie jest traktowany jako kolor i dobrze o tym oczywiście wiemy, ale w tej sytuacji nie będziemy tego tak restrykcyjnie rozgraniczać), więc mamy dużo większą dowolność. Czarny mimo, że obciąża wizualnie wnętrze, zmniejsza optycznie przestrzeń, pochłania światło jest naprawdę wdzięcznym materiałem kompozycyjnym. Pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych, glamour czy industrialnych – w zależności od tego jakich faktur i materiałów użyjemy z łatwością uzyskamy odmienny charakter.

I tak połyskująca czerń lakierowanych mebli, czy szkła w połączeniu z kilkoma złotymi lub kryształowymi dodatkami i nie mamy już wątpliwości, że mamy do czynienia ze stylem glamour.

Z kolei surowa czerń dodatków w żeliwa w połączeniu z betonem da nam charakter industrialny wnętrza.

Czarny sprawdzi się zarówno w dominancie, jak również jako dodatek. Przestrzeganie zasad użycia kolorów we wnętrzu nie jest obecnie tak surowo przestrzegana (wprawdzie czarny nie jest traktowany jako kolor i dobrze o tym oczywiście wiemy, ale w tej sytuacji nie będziemy tego tak restrykcyjnie rozgraniczać), więc mamy dużo większą dowolność. Czarny mimo, że obciąża wizualnie wnętrze, zmniejsza optycznie przestrzeń, pochłania światło jest także świetnym tłem, które wydobywa urodę mebli i dodatków, a także wprowadza do wnętrza nieco tajemniczy klimat.

Riva Apartment., Architects: Architects: Anne Nijstad and Miklos Beyer 8d6df03af94b0b3f869478cac0292b20 b602a783cac34efe8d4d8cadb6d63abb d37692253d03756f1d8e046e20346442 modern-black-interior-design-and-decorating-ideas-2 pobrane tumblr_l9hy203efn1qz4kfuo1_400

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s