Wybieramy odpowiedni hoker

Jak wybrać hoker, jakimi kryteriami należy się kierować i gdzie go znaleźć, to główne pytania jakie możemy sobie zadawać, kiedy stajemy wobec kwestii projektowania przestrzeni kuchni, jadalni z barem lub pomieszczeń użyteczności publicznej typu puby, restauracje, kawiarnie.

Wszystko, po pierwsze, zależy od wnętrza, które mamy do dyspozycji i charakteru, jaki chcemy osiągnąć dzięki aranżacji.
Do wnętrz surowych, industrialnych pasować będą meble z postarzanego drewna lub drewna z recyklingu, metalu – żelaza, aluminium czy na zasadzie kontrastu z siedziskiem tapicerowanym lub z nowoczesnych tworzyw sztucznych, jak polipropylen czy przezroczysty poliwęglan lub akryl.

Wnętrza klasyczne postawić mogą na elegancką tapicerkę lub drewno wsparte na chromowanej podstawie.

W przypadku wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych na pewno sprawdzą się hokery z tworzyw sztucznych, które z takim samym powodzeniem używać można także na zewnątrz, na tarasie lub ogrodzie.

hokery3

Hokery GIM, Scab Design

 

Poza kwestią materiału na pewno ważne też będzie rozważnie funkcjonalności krzesła – czy będą użytkowane zawsze w tym samym miejscu, czy może będą dostawiane do innych blatów – wówczas możemy się zdecydować na krzesło statyczne, obrotowe i/lub z regulacją wysokości. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy – krzesła z regulowaną wysokością na przykład są na pewno dużo bardziej uniwersalne, ale, jak każdy mechanizm, bywają zawodne i z czasem ulegają bardziej znaczącej, pod względem użyteczności, eksploatacji niż klasyczne stołki na nogach.

Należy wziąć pod uwagę nie tylko wzrost użytkownika, ale także wysokość hokera, jak również wysokość blatu. Standardowo powinna to być różnica ok. 30 cm, tak, aby zachować komfort siedzenia i prawidłową postawę ciała.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s